| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5 V |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 16 bit |
| L1 Cache Data Memory | 16 kB |
| USB | USB 2.0 (4) |
| RAM Controllers | DDR3 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
