| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | ARM Microcontrollers - MCU |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex A7 |
| Memory Size | 512 Mb |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Max Clock Frequency | 209 MHz, 650 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit/12 bit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
