
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 32.258 mm |
| Width | 14.732 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Power Rating | 3 W |
| Height | 6.858 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 32.26 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 15 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 3 W |
| Current - Output 1 | 100 mA |
| Efficiency | 78 % |
| Voltage - Output 1 | 15 V |
| Max Input Voltage (DC) | 18 V |
| Nominal Output Voltage | -15 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Max Output Power | 3 W |
| Min Input Voltage (DC) | 9 V |
| Current - Output 2 | 100 mA |
| Voltage - Output 2 | -15 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 70
Distributors
pcbx
Unit Price$11.14964
Ext.Price$11.14964
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.14964 | $11.14964 |
| 10 | $11.01845 | $110.18450 |
| 25 | $10.89334 | $272.33350 |
| 50 | $10.62429 | $531.21450 |
| 100 | $10.08626 | $1008.62600 |
| 300 | $9.42315 | $2826.94500 |
| 500 | $8.80358 | $4401.79000 |
