NFM21HC222R1H3D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
NFM21HC222R1H3D
Datasheet:
Description:
EMI Feedthrough Filters 0805(2012 Metric) SMD/SMT 2.2 nF 1 A 300 mΩ 20 %
ParameterValue
Capacitance2.2 nF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance20 %
Length2 mm
Width1.25 mm
TerminationFlat
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Height939.8 µm
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth1.25 mm
Thickness0.85 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Insulation Resistance1 GΩ
REACH SVHCNo SVHC
RatingsAEC-Q200
Current1 A
Current Rating1 A
DC Resistance (DCR)300 mΩ
Max Current Rating1 A
Max Voltage Rating (DC)50 V