NFZ32BW111HN10L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
NFZ32BW111HN10L
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 1210(3225 Metric) SMD/SMT 110 Ω 520 mA
ParameterValue
Tolerance30 %
Length3.2004 mm
Width2.5 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Resistance110 Ω
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.7 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Weight15.989131 mg
Impedance110 Ω
DC Resistance (DCR)684 mΩ
Max Current Rating520 mA
Test Frequency1 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Ambient Temperature Range High105 °C
Number of Lines1
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)520 mA
Max DC Current520 mA
Series Resistance684 mΩ