NLC252018T-4R7J-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
NLC252018T-4R7J-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.7 µH 5 % 800 mA 800 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)2.2 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-25 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency90 MHz
TypeWirewound
Q Factor25
DC Resistance (DCR)800 mΩ
Inductance4.7 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current800 mA
Current Rating800 mA