

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.4986 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 889 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 100 nW |
Stock: 8661
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24576
Ext.Price$0.24576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24576 | $0.24576 |
| 10 | $0.21809 | $2.18090 |
| 50 | $0.19354 | $9.67700 |
| 100 | $0.16736 | $16.73600 |
| 500 | $0.14472 | $72.36000 |
| 1000 | $0.13899 | $138.99000 |
| 3000 | $0.13348 | $400.44000 |
| 5000 | $0.12593 | $629.65000 |
