

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 762 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Series Resistance | 80 Ω |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 3707
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48218
Ext.Price$0.48218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48218 | $0.48218 |
| 10 | $0.41720 | $4.17200 |
| 25 | $0.39570 | $9.89250 |
| 50 | $0.37531 | $18.76550 |
| 100 | $0.35907 | $35.90700 |
| 300 | $0.34109 | $102.32700 |
| 500 | $0.32402 | $162.01000 |
| 1000 | $0.30599 | $305.99000 |
| 3000 | $0.28897 | $866.91000 |
| 5000 | $0.26161 | $1308.05000 |
