

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Height - Seated (Max) | 0.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 27 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Drive Level | 10 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 2444
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.35480 | $3.54800 |
| 25 | $0.33681 | $8.42025 |
| 50 | $0.31974 | $15.98700 |
| 100 | $0.30607 | $30.60700 |
| 300 | $0.29072 | $87.21600 |
| 500 | $0.27614 | $138.07000 |
| 1000 | $0.26075 | $260.75000 |
| 3000 | $0.24622 | $738.66000 |
| 5000 | $0.22057 | $1102.85000 |
