

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 15 ppm |
| Frequency Tolerance | 15 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 5128
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43174
Ext.Price$0.43174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43174 | $0.43174 |
| 10 | $0.37873 | $3.78730 |
| 25 | $0.35944 | $8.98600 |
| 50 | $0.34112 | $17.05600 |
| 100 | $0.32658 | $32.65800 |
| 300 | $0.30992 | $92.97600 |
| 500 | $0.29410 | $147.05000 |
| 1000 | $0.27783 | $277.83000 |
| 3000 | $0.26246 | $787.38000 |
| 5000 | $0.23510 | $1175.50000 |
