

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Frequency Tolerance | 15 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Drive Level | 1 µW |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 4915
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.37959 | $3.79590 |
| 25 | $0.36029 | $9.00725 |
| 50 | $0.34197 | $17.09850 |
| 100 | $0.32658 | $32.65800 |
| 300 | $0.31036 | $93.10800 |
| 500 | $0.29495 | $147.47500 |
| 1000 | $0.27089 | $270.89000 |
| 3000 | $0.24879 | $746.37000 |
| 5000 | $0.23510 | $1175.50000 |
