
| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ω |
| Length | 8.001 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 2.0066 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Exempt |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 50 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Drive Level | 50 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
Stock: 1179
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38534
Ext.Price$0.38534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38534 | $0.38534 |
| 10 | $0.30317 | $3.03170 |
| 50 | $0.26199 | $13.09950 |
| 100 | $0.22640 | $22.64000 |
| 500 | $0.20525 | $102.62500 |
| 1000 | $0.19313 | $193.13000 |
