
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Type | Dual Supply Translating Transceiver |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V, 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.2 V, 1.65 V |
| Propagation Delay | 5.5 ns |
| Data Rate | 100 Mbps |
| Channels per Circuit | 2 |
| Voltage - VCCA | 1.2 V to 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$1.42166
Ext.Price$1.42166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.42166 | $1.42166 |
| 10 | $1.25923 | $12.59230 |
| 25 | $1.19680 | $29.92000 |
| 50 | $1.13747 | $56.87350 |
| 100 | $1.08107 | $108.10700 |
| 300 | $1.04431 | $313.29300 |
| 500 | $1.00880 | $504.40000 |
| 1000 | $0.98775 | $987.75000 |
