

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Supply Current | 260 µA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Frequency | 32.768 kHz |
Stock: 1933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.87630
Ext.Price$0.87630
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.87630 | $0.87630 |
| 10 | $0.75747 | $7.57470 |
| 25 | $0.71887 | $17.97175 |
| 50 | $0.68223 | $34.11150 |
| 100 | $0.65060 | $65.06000 |
| 300 | $0.61771 | $185.31300 |
| 500 | $0.58648 | $293.24000 |
| 1000 | $0.58392 | $583.92000 |
| 3000 | $0.49586 | $1487.58000 |
