
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 25 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 200 nA |
| Zener Voltage | 9.9 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 4985
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10668
Ext.Price$0.10668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10668 | $0.10668 |
| 10 | $0.06446 | $0.64460 |
| 50 | $0.05061 | $2.53050 |
| 100 | $0.03973 | $3.97300 |
| 500 | $0.02887 | $14.43500 |
| 1000 | $0.02533 | $25.33000 |
| 3000 | $0.02200 | $66.00000 |
| 5000 | $0.01910 | $95.50000 |
| 10000 | $0.01715 | $171.50000 |
| 30000 | $0.01540 | $462.00000 |
| 50000 | $0.01383 | $691.50000 |
| 100000 | $0.01241 | $1241.00000 |
