
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 35 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Zener Voltage | 12.7 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 1666
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10668
Ext.Price$0.10668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10668 | $0.10668 |
| 10 | $0.06567 | $0.65670 |
| 50 | $0.05151 | $2.57550 |
| 100 | $0.04041 | $4.04100 |
| 500 | $0.02934 | $14.67000 |
| 1000 | $0.02576 | $25.76000 |
| 3000 | $0.02281 | $68.43000 |
| 5000 | $0.02020 | $101.00000 |
| 10000 | $0.01788 | $178.80000 |
| 30000 | $0.01583 | $474.90000 |
| 50000 | $0.01402 | $701.00000 |
| 100000 | $0.01241 | $1241.00000 |
