
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 35 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 50 nA |
| Zener Voltage | 14 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 9942
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08635 | $0.86350 |
| 50 | $0.06198 | $3.09900 |
| 100 | $0.05386 | $5.38600 |
| 500 | $0.04417 | $22.08500 |
| 1000 | $0.03622 | $36.22000 |
| 3000 | $0.02970 | $89.10000 |
| 5000 | $0.02436 | $121.80000 |
| 10000 | $0.02436 | $243.60000 |
