
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 40 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 50 nA |
| Zener Voltage | 15 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 5706
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.10857 | $1.08570 |
| 50 | $0.09233 | $4.61650 |
| 100 | $0.07951 | $7.95100 |
| 500 | $0.06580 | $32.90000 |
| 1000 | $0.05446 | $54.46000 |
| 3000 | $0.03642 | $109.26000 |
| 5000 | $0.02436 | $121.80000 |
| 10000 | $0.02436 | $243.60000 |
