
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 100 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 50 nA |
| Zener Voltage | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 2 mA |
Stock: 11610
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10668
Ext.Price$0.10668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10668 | $0.10668 |
| 10 | $0.06635 | $0.66350 |
| 50 | $0.05219 | $2.60950 |
| 100 | $0.04105 | $4.10500 |
| 500 | $0.02982 | $14.91000 |
| 1000 | $0.02618 | $26.18000 |
| 3000 | $0.02274 | $68.22000 |
| 5000 | $0.01976 | $98.80000 |
| 10000 | $0.01759 | $175.90000 |
| 30000 | $0.01566 | $469.80000 |
| 50000 | $0.01394 | $697.00000 |
| 100000 | $0.01241 | $1241.00000 |
