
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 100 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 3 µA |
| Zener Voltage | 4.3 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 5603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11273
Ext.Price$0.11273
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11273 | $0.11273 |
| 10 | $0.07074 | $0.70740 |
| 50 | $0.05550 | $2.77500 |
| 100 | $0.04355 | $4.35500 |
| 500 | $0.03172 | $15.86000 |
| 1000 | $0.02787 | $27.87000 |
| 3000 | $0.02424 | $72.72000 |
| 5000 | $0.02109 | $105.45000 |
| 10000 | $0.01847 | $184.70000 |
| 30000 | $0.01618 | $485.40000 |
| 50000 | $0.01417 | $708.50000 |
| 100000 | $0.01241 | $1241.00000 |
