
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 100 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 3 µA |
| Zener Voltage | 4.7 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 2182
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13382
Ext.Price$0.13382
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13382 | $0.13382 |
| 10 | $0.06691 | $0.66910 |
| 50 | $0.06077 | $3.03850 |
| 100 | $0.05519 | $5.51900 |
| 500 | $0.04946 | $24.73000 |
| 1000 | $0.04433 | $44.33000 |
| 3000 | $0.04266 | $127.98000 |
| 5000 | $0.04106 | $205.30000 |
| 10000 | $0.03920 | $392.00000 |
