| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 3 V |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Voltage ESD Contact | 15 kV |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Diode Capacitance | 0.35 pF |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Number of Channels | 6 |
Stock: 20266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17553
Ext.Price$0.17553
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17553 | $0.17553 |
| 10 | $0.11886 | $1.18860 |
| 50 | $0.10363 | $5.18150 |
| 100 | $0.09035 | $9.03500 |
| 500 | $0.07891 | $39.45500 |
| 1000 | $0.07538 | $75.38000 |
| 3000 | $0.07007 | $210.21000 |
