
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1.4 GHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PowerPC |
| Interface | Ethernet, I²C, SPI, UART, USB |
| Operating Supply Voltage | 1 V |
| Max Frequency | 1.4 GHz |
| Number of Cores | 2 |
| Data Bus Width | 64 bit |
| Max Clock Frequency | 1.2 GHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
| Ethernet | 1 Gbps (12) |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| RAM Controllers | DDR3L/4 |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$105.54219
Ext.Price$105.54219
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $105.54219 | $105.54219 |
| 10 | $89.40740 | $894.07400 |
| 25 | $85.82589 | $2145.64725 |
| 50 | $82.38771 | $4119.38550 |
