
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Core Architecture(core/core processor) | e5500 |
| Interface | I²C, SPI, UART, USB |
| Operating Supply Voltage | 1 V |
| Max Frequency | 1.4 GHz |
| Number of Cores | 4 |
| Data Bus Width | 64 bit |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 1.4 GHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
| Ethernet | 1 Gbps (5) |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| RAM Controllers | DDR3L, DDR4 |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$131.74616
Ext.Price$131.74616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $131.74616 | $131.74616 |
| 10 | $112.25339 | $1122.53390 |
| 25 | $107.92973 | $2698.24325 |
| 50 | $103.77249 | $5188.62450 |
