
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 20 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29549
Ext.Price$0.29549
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29549 | $0.29549 |
| 10 | $0.26049 | $2.60490 |
| 50 | $0.22963 | $11.48150 |
| 100 | $0.19641 | $19.64100 |
| 500 | $0.16800 | $84.00000 |
| 1000 | $0.15961 | $159.61000 |
| 3000 | $0.15164 | $454.92000 |
| 5000 | $0.14406 | $720.30000 |
