
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 4 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19392
Ext.Price$0.19392
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19392 | $0.19392 |
| 10 | $0.15917 | $1.59170 |
| 50 | $0.14216 | $7.10800 |
| 100 | $0.12697 | $12.69700 |
| 500 | $0.11863 | $59.31500 |
| 1000 | $0.11359 | $113.59000 |
