
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10608
Ext.Price$0.10608
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10608 | $0.10608 |
| 10 | $0.10406 | $1.04060 |
| 50 | $0.10329 | $5.16450 |
| 100 | $0.10253 | $10.25300 |
