


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 16 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 mΩ |
| Packaging | Bulk |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.2 A @ 100 kHz |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36019
Ext.Price$0.36019
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36019 | $0.36019 |
| 10 | $0.29155 | $2.91550 |
| 25 | $0.26847 | $6.71175 |
| 50 | $0.24722 | $12.36100 |
| 100 | $0.22766 | $22.76600 |
| 300 | $0.21926 | $65.77800 |
| 500 | $0.21117 | $105.58500 |
| 1000 | $0.20128 | $201.28000 |
