
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.2 A @ 100 kHz |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26822
Ext.Price$0.26822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26822 | $0.26822 |
| 10 | $0.23866 | $2.38660 |
| 50 | $0.21235 | $10.61750 |
| 100 | $0.17048 | $17.04800 |
| 500 | $0.13687 | $68.43500 |
| 1000 | $0.12976 | $129.76000 |
| 3000 | $0.12302 | $369.06000 |
| 5000 | $0.11662 | $583.10000 |
