
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32621
Ext.Price$0.32621
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32621 | $0.32621 |
| 10 | $0.26275 | $2.62750 |
| 50 | $0.23135 | $11.56750 |
| 100 | $0.20370 | $20.37000 |
| 500 | $0.17935 | $89.67500 |
