
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 12 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.77 A @ 100 kHz |
Stock: 53
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29338
Ext.Price$0.29338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29338 | $0.29338 |
| 10 | $0.25798 | $2.57980 |
| 50 | $0.22685 | $11.34250 |
| 100 | $0.20115 | $20.11500 |
| 500 | $0.17836 | $89.18000 |
| 1000 | $0.15815 | $158.15000 |
| 3000 | $0.14024 | $420.72000 |
