
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 560 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 23 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.1 A @ 100 kHz |
Stock: 445
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21341
Ext.Price$0.21341
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21341 | $0.21341 |
| 10 | $0.17078 | $1.70780 |
| 50 | $0.14965 | $7.48250 |
| 100 | $0.13114 | $13.11400 |
| 500 | $0.12086 | $60.43000 |
| 1000 | $0.11465 | $114.65000 |
