
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 560 µF |
| Voltage Rating (DC) | 4 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 10 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 5.23 A |
| Length | 12 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 448 µA |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 4 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25872
Ext.Price$0.25872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25872 | $0.25872 |
| 10 | $0.20707 | $2.07070 |
| 50 | $0.18139 | $9.06950 |
| 100 | $0.15889 | $15.88900 |
| 500 | $0.13900 | $69.50000 |
