
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 560 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 12 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.3 A @ 100 kHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36067
Ext.Price$0.36067
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36067 | $0.36067 |
| 10 | $0.29184 | $2.91840 |
| 25 | $0.26877 | $6.71925 |
| 50 | $0.24752 | $12.37600 |
| 100 | $0.22795 | $22.79500 |
| 300 | $0.21430 | $64.29000 |
| 500 | $0.20147 | $100.73500 |
