| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 10.4 mm |
| Height | 7.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 12 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Output Power | 12 W |
| Schedule B | 8542390000 |
| Min Input Voltage | 15 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Length | 16.5 mm |
| Output Voltage-Channel 1 | 12 V |
| Output Current-Channel 1 | 1 A |
| Packaging | Tray |
Stock: 2607
Distributors
pcbx
Unit Price$3.10952
Ext.Price$3.10952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.10952 | $3.10952 |
| 10 | $3.05717 | $30.57170 |
| 25 | $3.01359 | $75.33975 |
| 50 | $2.91962 | $145.98100 |
| 100 | $2.73172 | $273.17200 |
