
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 16.51 mm |
| Width | 10.414 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Power Rating | 5 W |
| Height | 7.62 mm |
| Packaging | Tray |
| Depth | 16.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | OKI-78SR-3.3/1.5-W36H-C |
| Features | SCP |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Power Dissipation | 5 W |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 4.95 W |
| Current - Output 1 | 1.5 A |
| Efficiency | 85.5 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Isolation | Non-Isolated |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 3210
Distributors
pcbx
Unit Price$3.10952
Ext.Price$3.10952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.10952 | $3.10952 |
| 10 | $3.05717 | $30.57170 |
| 25 | $3.01359 | $75.33975 |
| 50 | $2.91962 | $145.98100 |
| 100 | $2.73172 | $273.17200 |
