| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 16.5 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 16.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Non-Compliant |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Output Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Output Power | 7.5 W |
| Efficiency | 90.5 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Current-Channel 1 | 1.5 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$4.26183
Ext.Price$4.26183
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.26183 | $4.26183 |
| 10 | $4.11820 | $41.18200 |
