ORZ821MOECC-08087
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
ORZ821MOECC-08087
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,8.00mm×8.00mm Through Hole 820 µF 20 % 2.5 V
ParameterValue
Capacitance820 µF
Tolerance20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)7 mΩ
Life (Hours)2000 Hours
Diameter8 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingBulk
Voltage Rating2.5 V
RoHSCompliant
Lead Pitch3.5 mm
Ripple Current @ High Frequency6.2 A @100 kHz