




| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 11 pF |
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Leakage Current | 50 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Working Voltage | 24 V |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 27.8 V |
| Max Reverse Leakage Current | 50 nA |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 25.4 V |
| Reverse Standoff Voltage | 24 V |
| Clamping Voltage | 70 V |
| Peak Pulse Power | 200 W |
| Power Line Protection | No |
| Max Surge Current | 3 A |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Reverse Breakdown Voltage | 25.4 V |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 5 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8536300000 |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 11 pF |
Stock: 10437
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38814
Ext.Price$0.38814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38814 | $0.38814 |
| 10 | $0.23425 | $2.34250 |
| 50 | $0.17783 | $8.89150 |
| 100 | $0.14790 | $14.79000 |
| 500 | $0.09319 | $46.59500 |
| 1000 | $0.08327 | $83.27000 |
| 3000 | $0.06446 | $193.38000 |
| 5000 | $0.06070 | $303.50000 |
