
| Parameter | Value |
|---|---|
| Clamping Voltage | 18 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 3 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Current | 24 A |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Peak Pulse Power | 400 W |
| Diode Capacitance | 100 pF |
| Breakdown Voltage | 6.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 5587
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15724
Ext.Price$0.15724
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15724 | $0.15724 |
| 10 | $0.07862 | $0.78620 |
| 50 | $0.07095 | $3.54750 |
| 100 | $0.06402 | $6.40200 |
| 500 | $0.05620 | $28.10000 |
| 1000 | $0.04934 | $49.34000 |
| 3000 | $0.04332 | $129.96000 |
| 5000 | $0.03636 | $181.80000 |
