

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Number of Channels | 4 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Breakdown Voltage | 5.32 V |
| Peak Pulse Power | 30 W |
| Diode Capacitance | 22 pF |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 6784
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.07694 | $0.76940 |
| 50 | $0.06360 | $3.18000 |
| 100 | $0.05258 | $5.25800 |
| 500 | $0.05095 | $25.47500 |
| 1000 | $0.04937 | $49.37000 |
| 3000 | $0.04783 | $143.49000 |
| 5000 | $0.04634 | $231.70000 |
| 10000 | $0.04129 | $412.90000 |
