| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 24 pF |
| Length | 1.05 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Leakage Current | 2 µA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 6.35 mm |
| Depth | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 28 W |
| Peak Pulse Current | 3.2 A |
| Number of Channels | 5 |
| Breakdown Voltage | 5.3 V |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 5.3 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 9.5 V |
| Peak Pulse Power | 28 W |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 5 |
| Max Surge Current | 3.2 A |
| Max Breakdown Voltage | 5.9 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Diode Capacitance | 20 pF |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
