
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 28 pF |
| Length | 2.2 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Leakage Current | 300 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Peak Pulse Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 5 |
| Breakdown Voltage | 5.6 V |
| Max Reverse Leakage Current | 300 nA |
| Element Configuration | Common Anode |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 5.3 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 5 |
| Max Surge Current | 2.5 A |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Max Breakdown Voltage | 5.9 V |
| Schedule B | 8536300000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Diode Capacitance | 22 pF |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Peak Pulse Power | 25 W |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
