

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Breakdown Voltage | 4 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 100 W |
| Voltage ESD Contact | ±25 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±25 kV |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Diode Capacitance | 13 pF |
Stock: 84802
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06758
Ext.Price$0.06758
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06758 | $0.06758 |
| 10 | $0.03379 | $0.33790 |
| 50 | $0.03043 | $1.52150 |
| 100 | $0.02741 | $2.74100 |
| 500 | $0.02469 | $12.34500 |
| 1000 | $0.02224 | $22.24000 |
| 3000 | $0.02003 | $60.09000 |
| 5000 | $0.01803 | $90.15000 |
| 10000 | $0.01705 | $170.50000 |
