

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 18 A |
| Breakdown Voltage | 5.6 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 330 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 207 pF |
Stock: 12046
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.07130 | $0.71300 |
| 50 | $0.06476 | $3.23800 |
| 100 | $0.05882 | $5.88200 |
| 500 | $0.05822 | $29.11000 |
| 1000 | $0.05694 | $56.94000 |
| 3000 | $0.03634 | $109.02000 |
