
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 300 pF |
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Leakage Current | 2 µA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Non-Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Power Dissipation | 330 W |
| Peak Pulse Current | 18 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 5.2 V |
| Max Reverse Leakage Current | 2 µA |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 5.2 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 20 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 2 |
| Max Surge Current | 18 A |
| Reverse Breakdown Voltage | 5.2 V |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 5 mA |
| Max Breakdown Voltage | 6 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 207 pF |
| Peak Pulse Power | 330 W |
Stock: 14806
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32305
Ext.Price$0.32305
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32305 | $0.32305 |
| 10 | $0.22095 | $2.20950 |
| 50 | $0.15672 | $7.83600 |
| 100 | $0.11116 | $11.11600 |
| 500 | $0.09037 | $45.18500 |
| 1000 | $0.06667 | $66.67000 |
| 3000 | $0.06457 | $193.71000 |
| 5000 | $0.06253 | $312.65000 |
