
| Parameter | Value |
|---|---|
| Clamping Voltage | 16 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 3 V |
| Peak Pulse Current | 24 A |
| Breakdown Voltage | 4 V |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Diode Capacitance | 200 pF |
| Peak Pulse Power | 350 W |
| Polarity | Bidirectional, Unidirectional |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14362
Ext.Price$0.14362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14362 | $0.14362 |
| 10 | $0.07181 | $0.71810 |
| 50 | $0.06486 | $3.24300 |
| 100 | $0.05859 | $5.85900 |
| 500 | $0.05171 | $25.85500 |
| 1000 | $0.04564 | $45.64000 |
| 3000 | $0.04028 | $120.84000 |
| 5000 | $0.03391 | $169.55000 |
