
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.1 pF |
| Length | 1.8 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 5.6 V |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 4.5 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Breakdown Voltage | 6.8 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Voltage ESD Contact | 9 kV |
| Diode Capacitance | 2.6 pF |
Stock: 1696
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33676
Ext.Price$0.33676
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33676 | $0.33676 |
| 10 | $0.22705 | $2.27050 |
| 50 | $0.16671 | $8.33550 |
| 100 | $0.12240 | $12.24000 |
| 500 | $0.10331 | $51.65500 |
| 1000 | $0.08314 | $83.14000 |
| 3000 | $0.07920 | $237.60000 |
| 5000 | $0.07544 | $377.20000 |
