
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Peak Pulse Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 15 V |
| Voltage ESD Contact | 10 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 10 kV |
| Diode Capacitance | 0.4 pF |
Stock: 7425
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.13679 | $1.36790 |
| 50 | $0.09296 | $4.64800 |
| 100 | $0.06318 | $6.31800 |
| 500 | $0.06120 | $30.60000 |
| 1000 | $0.05928 | $59.28000 |
| 3000 | $0.05742 | $172.26000 |
| 5000 | $0.05562 | $278.10000 |
| 10000 | $0.05386 | $538.60000 |
