| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 7 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 9 V |
| Clamping Voltage | 4.9 V |
| Voltage ESD Contact | 15 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 0.2 pF |
Stock: 18453
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13770
Ext.Price$0.13770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13770 | $0.13770 |
| 10 | $0.08323 | $0.83230 |
| 50 | $0.06551 | $3.27550 |
| 100 | $0.05156 | $5.15600 |
| 500 | $0.03772 | $18.86000 |
| 1000 | $0.03322 | $33.22000 |
| 3000 | $0.02898 | $86.94000 |
| 5000 | $0.02528 | $126.40000 |
| 10000 | $0.02219 | $221.90000 |
| 30000 | $0.01947 | $584.10000 |
